Network Manager
Notification Processor
Operation Manager
Report Manager
Service Monitor

Masz problemy z uruchomieniem lub konfiguracją któregoś z produktów wchodzących w skład naszego systemu zarządzania siecią (network management and monitoring system) znanego jako system David?

Nie możesz osiągnąć zamierzonego efektu pracy któregoś z produktów systemu David?

Nie podoba Ci się nasz system wspomagający monitorowanie sieci?

A może jesteś zadowolony z osiągniętego efektu pracy i podoba Ci się nasz system monitorowania sieci? Chętnie się o tym dowiemy!

Napisz do nas na jeden z naszych adresów i powiedz nam o tym! Pomożemy Ci tylko daj nam szansę!

nms@hadden.pl
system-david@hadden.pl
david-system@hadden.pl

Hadden
Myśliwska 15/5
93-519 Łódź
tel.: (0 42) 681-74-30

Oferujemy kompleksowe rozwiązania dla dostawców usług Internetowych oraz instytucji posiadających własną sieć komputerową

Opracowany przez nas system David wspomaga zarządzanie i monitorowanie urządzeniami heterogenicznej sieci komputerowej. System David to system zarządzania siecią komputerową (network management system - nms). Pozwala on na zdalny nadzór nad zarządzanymi zasobami sprzętowymi oraz usługami zarówno poprzez Intranet jak i Internet. Funkcja automatycznego odkrywania zasobów i budowania topologii ich połączeń sprawia, że użytkownik ma bardziej intuicyjny obraz zarządzanej infrastruktury. Monitorowanie zasobów i usług w czasie rzeczywistym oraz dostępność danych historycznych pozwalają szybciej reagować na zaistniałe awarie. Konfigurowalne interfejsy monitorowanych urządzeń pozwalają skupić się na najważniejszych aspektach ich pracy.

Nasze rozwiązania są szczególnie pomocne dla firm i instytucji, których działanie zależy od poprawnie funkcjonującej sieci komputerowej

System David, wspomagając zarządzanie siecią komputerową, może być wykorzystywany w pracy:

  • Dostawców Internetu i usług branży IT
  • Banków
  • Przedsiębiorstw sektora energetycznego
  • Przedsiębiorstw teleinformatycznych
  • Miejskich Sieci Komputerowych
  • Uczelni posiadających sieć komputerową
  • Ośrodków badawczych wykorzystujących infrastrukturę sieci komputerowych
  • Telewizji kablowych dostarczających dostęp do Internetu
  • Innych firm i instytucji posiadających rozbudowaną infrastrukturę sieciową

Potrafimy zarządzać dowolnymi urządzeniami, które obsługują protokół SNMP, niezależnie od typu urządzeń oraz ich producenta

System David charakteryzuje się wieloma nowoczesnymi rozwiązaniami, które pozwalają na sprawne wspomaganie zarządzania i monitorowania heterogenicznej sieci komputerowej. System David potrafi monitorować dowolnymi urządzeniami obsługującymi protokół SNMP, dzięki czemu przestaje być istotny rodzaj oraz producent urządzenia. Jego istotną cechą jest umiejętność automatycznego wyszukiwania zasobów podlegających zarządzaniu oraz budowania połączeń pomiędzy nimi, bazując na adresacji IP. System David dokonuje co godzinę automatycznego uaktualniania informacji na temat każdego urządzenia, które zostało przez niego odkryte za pomocą SNMP. System następnie dokonuje porównania informacji wcześniej zapamiętanych ze stanem aktualnym, dzięki czemu rejestruje zmiany jakie zachodzą na monitorowanych urządzeniach.

Monitorowanie dowolnych zasobów dostępnych poprzez protokół SNMP nie stanowi dla nas problemu

Istotną cechą systemu David jest monitorowanie i kolekcjonowanie stanów zasobów w czasie rzeczywistym. System odnotowuje zmiany stanów poszczególnych elementów (takich jak: sąsiedzi BGP, interfejsy sieciowe, obiekty pingowane oraz zarządzane elementy - managed items - mogące reprezentować dowolne zasoby takie jak procesory, zasilacze, wiatraczki, protokoły sieciowe i dowolne inne), tzn. rejestruje te zmiany w bazie danych i wizualizuje użytkownikowi systemu. Gromadzone parametry pracy monitorowanych urządzeń mogą być dostępne poprzez Interfejs WWW systemu David i widoczne w postaci wykresów. System David posiada także zaawansowany system alarmowania o awaryjnych stanach monitorowanych elementów. W rezultacie nasze elastyczne rozwiązania pozwalają na sprawne zarządzanie siecią komputerową.

Potrafimy monitorować usługi sieciowe na poziomie warstwy aplikacyjnej

System David potrafi monitorować w czasie rzeczywistym serwisy sieciowe na poziomie aplikacji. Rejestrowane są czasy odpowiedzi wybranych serwisów. Możliwa jest także kontrola poprawności pracy serwisów poprzez weryfikację pozyskiwanych od nich danych. Gromadzone dane są dostępne przez Interfejs WWW systemu David i prezentowane jako wykresy lub logi.

Chronimy dostęp do informacji gromadzonych o zasobach podlegających monitorowaniu

Dostęp do danych systemu David jest zabezpieczony przed ich bezprawnym wykorzystywaniem. System posiada zaawansowane mechanizmy kontroli dostępu do gromadzonych danych i aplikacji WWW bazujące na użytkownikach i grupach podobnie jak UNIX-owe systemy plików.

Informacje przechowujemy w SQL-owej bazie danych

Prawie wszystkie dane przechowywane są w SQL-owej bazie danych. System pracując, na bieżąco korzysta z tych danych. W związku z tym wszystkie interfejsy dostępu do systemu (aplikacje X-Windows, aplikacje WWW) mają te same aktualne dane.

Masz problemy z konfiguracją któregoś z produktów naszego systemu zarządzania siecią (network management and monitoring system)?

Nie wiesz jak się zalogować pierwszy raz po instalacji systemu David?

Zobacz Często Zadawane Pytania!

Nowe wydanie naszego systemu monitorowania sieci jest dostępne. System David 3.1.0 został wydany zarówno jako pakiety RPM jak i jako pakiety DEB. Bezpłatna edycja jest dostępna do pobrania.
7 styczeń 2011
więcej...
Jest dostępna poprawiona wersja - System David 3.0.1 - ostatniego wydania naszego systemu monitorowania sieci System David 3.0. Bezpłatna edycja jest dostępna do pobrania.
17 wrzesień 2010
Miło nam powiadomić o dostępności nowej wersji naszego systemu monitorowania sieci System David 3.0. Jest także dostępny jako pakiety RPM. Bezpłatna edycja jest dostępna do pobrania.
5 wrzesień 2010
System David 3.0 jest już w drodze i niedługo zostanie wydany. To będzie pierwsza dystrybucja dostępna także jako pakiety RPM.
14 maj 2010
Nowa wersja naszego systemu - system David 2.8.0 - jest już dostępna. Bezpłatna edycja jest dostępna do pobrania.
26 styczeń 2010
Nowe wydanie naszego systemu monitorowania sieci - system David 2.7.0 - jest już dostępna. Bezpłatna edycja jest dostępna do pobrania.
12 wrzesień 2009
Nowa wersja naszego systemu monitorowania sieci - system David 2.6.0 - została udostępniona. Bezpłatna edycja jest dostępna do pobrania.
12 czerwiec 2009
Nowa wersja systemu monitorowania sieci - system David 2.5.0 - jest już dostępna. Bezpłatna edycja jest dostępna do pobrania.
24 luty 2009
Uaktualniona została dokumentacja systemu David - naszego systemu monitorowania sieci.
23 luty 2009
Poprawiona wersja naszego systemu - system David 2.4.1 - jest już dostępna. Bezpłatna edycja jest dostępna do pobrania.
31 grudzień 2008
Nowa wersja systemu monitorowania sieci - system David 2.4.0 - jest już dostępna. Bezpłatna edycja jest dostępna do pobrania. Wkrótce będzie też dostepna zaktualizowana dokumentacja.
25 listopad 2008
Poprawiona wersja naszego systemu monitorowania sieci - system David 2.3.2 - jest już dostępna. Bezpłatna edycja jest dostępna do pobrania.
8 lipiec 2008
Istotny błąd został znaleziony w ostatniej wersji naszego systemu monitorowania sieci - system David 2.3.0. Aktualizacja do wersji 2.3.1 jest zalecana. Bezpłatna edycja jest dostępna do pobrania.
23 kwiecień 2008
Nowa wersja naszego systemu monitorowania sieci - system David 2.3.0 - jest już dostępna. Bezpłatna edycja jest dostępna do pobrania.
29 marzec 2008
Najnowsza wersja naszego systemu monitorowania sieci właśnie została wydana. Kilka błędów została znalezionych i poprawionych. Bezpłatna edycja nowej wersji - system David 2.2.2 jest dostępna do pobrania.
30 styczeń 2008
Z powodu istotnego błędu została dokonana aktualizacja naszego systemu monitoringu sieci. Bezpłatna edycja nowej wersji - system David 2.2.1 jest dostępna do pobrania.
30 grudzień 2007
Monitoring ilości interfejsów sieciowych, w bezpłatnej edycji systemu David, został powiększony ze 150 do 1000!
29 grudnia 2007