Network Manager
Notification Processor
Operation Manager
Report Manager
Service Monitor

Masz problemy z uruchomieniem lub konfiguracją któregoś z produktów wchodzących w skład naszego systemu zarządzania siecią (network management and monitoring system) znanego jako system David?

Nie możesz osiągnąć zamierzonego efektu pracy któregoś z produktów systemu David?

Nie podoba Ci się nasz system wspomagający monitorowanie sieci?

A może jesteś zadowolony z osiągniętego efektu pracy i podoba Ci się nasz system monitorowania sieci? Chętnie się o tym dowiemy!

Napisz do nas na jeden z naszych adresów i powiedz nam o tym! Pomożemy Ci tylko daj nam szansę!

nms@hadden.pl
system-david@hadden.pl
david-system@hadden.pl

Hadden
Myśliwska 15/5
93-519 Łódź
tel.: (0 42) 681-74-30

Często Zadawane Pytania

Jaki produkt systemu David potrzebuję, aby monitorować sieć komputerową?

Oto lista najbardziej istotnych produktów systemu David potrzebnych do monitorowania sieci komputerowej:

Możesz oczywiście pominąć Notification Processor tak samo jak Operation Manager, ale nie jest to zalecane.

Już zainstalowałem następujące produkty systemu David. Co potrzebuję dalej zrobić, aby monitorować moją sieć komputerową?

Skoro zainstalowałeś następujące produkty systemu David:

teraz po prostu otwórz w przeglądarce następujący adres: http://localhost/david (jeśli przeglądarka jest na tym samym komputerze co zainstalowany system David - w innym przypadku zmodyfikuj adres URL) i pozwól poprowadzić się wizardowi. Dodatkowe wskazówki możesz także znaleźć w dokumentacji.

Czy wszystkie produkty systemu David należy zainstalować, aby monitorować sieć komputerową, czy wystarczy sam Network Manager?

Network Manager jest podstawowym produktem wspomagającym proces monitorowania sieci komputerowej (network monitoring). Aby jednak uzyskać najlepszy efekt pracy naszego systemu monitorowania sieci, potrzebujesz jeszcze innych naszych produktów. Są to:

SQL Database Archive and Backup Manager jest kolejnym przydatnym produktem jeśli myślisz poważnie o długotrwałym monitorowaniu.

Nie jestem w stanie zmodyfikować jakiegokolwiek parametru jakiegokolwiek monitorowanego urządzenia używając przeglądarki. Co jest nie tak?

No tak, ta sprawa jest dobrze znana. Przypuszczalnie polityka SE Linux uniemożliwia Ci zrobienie tego. Najprostszym rozwiązaniem jest wyłączenie polityki SE Linux i ponowne uruchomienie komputera.

Czy możliwy jest monitoring routerów logicznych Juniper Networks?

Tak, system David umożliwia monitoring routerów logicznych firmy Juniper Networks. W tym celu należy przy pomocy aplikacji X-Windows - Mapa Zarządzania Siecią (Network Management Map - moduł xdnmm) - zrobić:

  • Odkryć router fizyczny
  • Ustawić wybrany adres IP na interfejsie routera jako forbidden
  • Dodać ten adres do konfiguracji SNMP systemu David (Konfigurator Wpisów SNMP Community) podajac jako community (dla SNMPv1 lub SNMPv2C) wpis nazwa_logicznego_routera/default@community_routera
  • Odkryć router logiczny
  • Ustawić we właściwościach routera logicznego odpowiedni router fizyczny.

Czy jest wersja systemu David na Microsoft Windows?

Nie. Nie ma takiej wersji systemu David i nie jest ona planowana. Oczywiście dostęp do interfejsu webowego systemu David jest możliwy z poziomu przeglądarki webowej uruchomionej na systemie Microsoft Windows.

Masz problemy z konfiguracją któregoś z produktów naszego systemu zarządzania siecią (network management and monitoring system)?

Nie wiesz jak się zalogować pierwszy raz po instalacji systemu David?

Zobacz Często Zadawane Pytania!

Nowe wydanie naszego systemu monitorowania sieci jest dostępne. System David 3.1.0 został wydany zarówno jako pakiety RPM jak i jako pakiety DEB. Bezpłatna edycja jest dostępna do pobrania.
7 styczeń 2011
więcej...
Jest dostępna poprawiona wersja - System David 3.0.1 - ostatniego wydania naszego systemu monitorowania sieci System David 3.0. Bezpłatna edycja jest dostępna do pobrania.
17 wrzesień 2010
Miło nam powiadomić o dostępności nowej wersji naszego systemu monitorowania sieci System David 3.0. Jest także dostępny jako pakiety RPM. Bezpłatna edycja jest dostępna do pobrania.
5 wrzesień 2010
System David 3.0 jest już w drodze i niedługo zostanie wydany. To będzie pierwsza dystrybucja dostępna także jako pakiety RPM.
14 maj 2010
Nowa wersja naszego systemu - system David 2.8.0 - jest już dostępna. Bezpłatna edycja jest dostępna do pobrania.
26 styczeń 2010
Nowe wydanie naszego systemu monitorowania sieci - system David 2.7.0 - jest już dostępna. Bezpłatna edycja jest dostępna do pobrania.
12 wrzesień 2009
Nowa wersja naszego systemu monitorowania sieci - system David 2.6.0 - została udostępniona. Bezpłatna edycja jest dostępna do pobrania.
12 czerwiec 2009
Nowa wersja systemu monitorowania sieci - system David 2.5.0 - jest już dostępna. Bezpłatna edycja jest dostępna do pobrania.
24 luty 2009
Uaktualniona została dokumentacja systemu David - naszego systemu monitorowania sieci.
23 luty 2009
Poprawiona wersja naszego systemu - system David 2.4.1 - jest już dostępna. Bezpłatna edycja jest dostępna do pobrania.
31 grudzień 2008
Nowa wersja systemu monitorowania sieci - system David 2.4.0 - jest już dostępna. Bezpłatna edycja jest dostępna do pobrania. Wkrótce będzie też dostepna zaktualizowana dokumentacja.
25 listopad 2008
Poprawiona wersja naszego systemu monitorowania sieci - system David 2.3.2 - jest już dostępna. Bezpłatna edycja jest dostępna do pobrania.
8 lipiec 2008
Istotny błąd został znaleziony w ostatniej wersji naszego systemu monitorowania sieci - system David 2.3.0. Aktualizacja do wersji 2.3.1 jest zalecana. Bezpłatna edycja jest dostępna do pobrania.
23 kwiecień 2008
Nowa wersja naszego systemu monitorowania sieci - system David 2.3.0 - jest już dostępna. Bezpłatna edycja jest dostępna do pobrania.
29 marzec 2008
Najnowsza wersja naszego systemu monitorowania sieci właśnie została wydana. Kilka błędów została znalezionych i poprawionych. Bezpłatna edycja nowej wersji - system David 2.2.2 jest dostępna do pobrania.
30 styczeń 2008
Z powodu istotnego błędu została dokonana aktualizacja naszego systemu monitoringu sieci. Bezpłatna edycja nowej wersji - system David 2.2.1 jest dostępna do pobrania.
30 grudzień 2007
Monitoring ilości interfejsów sieciowych, w bezpłatnej edycji systemu David, został powiększony ze 150 do 1000!
29 grudnia 2007