Network Manager
Notification Processor
Operation Manager
Report Manager
Service Monitor

Masz problemy z uruchomieniem lub konfiguracją któregoś z produktów wchodzących w skład naszego systemu zarządzania siecią (network management and monitoring system) znanego jako system David?

Nie możesz osiągnąć zamierzonego efektu pracy któregoś z produktów systemu David?

Nie podoba Ci się nasz system wspomagający monitorowanie sieci?

A może jesteś zadowolony z osiągniętego efektu pracy i podoba Ci się nasz system monitorowania sieci? Chętnie się o tym dowiemy!

Napisz do nas na jeden z naszych adresów i powiedz nam o tym! Pomożemy Ci tylko daj nam szansę!

nms@hadden.pl
system-david@hadden.pl
david-system@hadden.pl

Hadden
Myśliwska 15/5
93-519 Łódź
tel.: (0 42) 681-74-30

Funkcjonalność

Operation Manager (full version) umożliwia:

  • korelacje komunikatów przekazywanych od Notification Processor i Network Manager;
  • grupowanie otrzymywanych komunikatów w aktualne sprawy jednoznacznie identyfikowane w systemie;
  • uruchamianie akcji (wyspecyfikowanych programów) dla prowadzonych spraw z uwzględnieniem korelacji zdarzeń (komunikatów) wchodzących w ich skład, wyników działania samych akcji i czasu ich wystąpienia;
  • przetwarzanie zdarzeń otrzymywanych od dowolnych procesów nie będących modułami systemu David, co stwarza możliwość reakcji na zdarzenia, których źródłem nie musi być agent SNMP;
  • uzyskanie informacji o aktualnych awariach, prowadzonych sprawach i ich obsłudze;
  • uczenie się rozpoznawania informacji potencjalnie niebezpiecznych dla monitorowanych urządzeń sieci komputerowej poprzez uczenie się akceptowalnych wartości ich parametrów pracy;
  • powiadamianie operatora o otrzymanej wiadomości, toczącej się sprawie oraz rejestrowanie identyfikatora użytkownika i czasu jego reakcji.

Opis działania

Operation Manager spełnia istotną rolę w całym systemie. Na jego prace wpływają inne produkty, on zaś podejmując decyzje wpływa na ich prace. Dzięki zaimplementowanym mechanizmom stara się on ocenić ważność otrzymywanych informacji, a także odnaleźć powiązania pomiędzy otrzymywanymi wiadomościami. Informacje, które do niego docierają mogą być różnych typów (np.: zwyczajne dane uzyskane poprzez zapytania protokołu SNMP oraz wiadomości typu SNMP-Trap).

Jednym z głównych celów działania produktu jest uruchamianie odpowiednich programów lub skryptów w odpowiedzi na bieżący stan monitorowanych urządzeń oraz powiadamianie operatora, poprzez e-mail, okienko graficzne oraz sygnał dźwiękowy, o zaistniałych zdarzeniach i prowadzonych sprawach (np.: zanik zasilania, brak połączenia pomiędzy urządzeniami, restart urządzenia itp.).

Aktualne wyniki pracy Operation Manager-a są dostępne przez Aplikacje WWW, poprzez które można także sterować jego pracą.

Masz problemy z konfiguracją któregoś z produktów naszego systemu zarządzania siecią (network management and monitoring system)?

Nie wiesz jak się zalogować pierwszy raz po instalacji systemu David?

Zobacz Często Zadawane Pytania!

Nowe wydanie naszego systemu monitorowania sieci jest dostępne. System David 3.1.0 został wydany zarówno jako pakiety RPM jak i jako pakiety DEB. Bezpłatna edycja jest dostępna do pobrania.
7 styczeń 2011
więcej...
Jest dostępna poprawiona wersja - System David 3.0.1 - ostatniego wydania naszego systemu monitorowania sieci System David 3.0. Bezpłatna edycja jest dostępna do pobrania.
17 wrzesień 2010
Miło nam powiadomić o dostępności nowej wersji naszego systemu monitorowania sieci System David 3.0. Jest także dostępny jako pakiety RPM. Bezpłatna edycja jest dostępna do pobrania.
5 wrzesień 2010
System David 3.0 jest już w drodze i niedługo zostanie wydany. To będzie pierwsza dystrybucja dostępna także jako pakiety RPM.
14 maj 2010
Nowa wersja naszego systemu - system David 2.8.0 - jest już dostępna. Bezpłatna edycja jest dostępna do pobrania.
26 styczeń 2010
Nowe wydanie naszego systemu monitorowania sieci - system David 2.7.0 - jest już dostępna. Bezpłatna edycja jest dostępna do pobrania.
12 wrzesień 2009
Nowa wersja naszego systemu monitorowania sieci - system David 2.6.0 - została udostępniona. Bezpłatna edycja jest dostępna do pobrania.
12 czerwiec 2009
Nowa wersja systemu monitorowania sieci - system David 2.5.0 - jest już dostępna. Bezpłatna edycja jest dostępna do pobrania.
24 luty 2009
Uaktualniona została dokumentacja systemu David - naszego systemu monitorowania sieci.
23 luty 2009
Poprawiona wersja naszego systemu - system David 2.4.1 - jest już dostępna. Bezpłatna edycja jest dostępna do pobrania.
31 grudzień 2008
Nowa wersja systemu monitorowania sieci - system David 2.4.0 - jest już dostępna. Bezpłatna edycja jest dostępna do pobrania. Wkrótce będzie też dostepna zaktualizowana dokumentacja.
25 listopad 2008
Poprawiona wersja naszego systemu monitorowania sieci - system David 2.3.2 - jest już dostępna. Bezpłatna edycja jest dostępna do pobrania.
8 lipiec 2008
Istotny błąd został znaleziony w ostatniej wersji naszego systemu monitorowania sieci - system David 2.3.0. Aktualizacja do wersji 2.3.1 jest zalecana. Bezpłatna edycja jest dostępna do pobrania.
23 kwiecień 2008
Nowa wersja naszego systemu monitorowania sieci - system David 2.3.0 - jest już dostępna. Bezpłatna edycja jest dostępna do pobrania.
29 marzec 2008
Najnowsza wersja naszego systemu monitorowania sieci właśnie została wydana. Kilka błędów została znalezionych i poprawionych. Bezpłatna edycja nowej wersji - system David 2.2.2 jest dostępna do pobrania.
30 styczeń 2008
Z powodu istotnego błędu została dokonana aktualizacja naszego systemu monitoringu sieci. Bezpłatna edycja nowej wersji - system David 2.2.1 jest dostępna do pobrania.
30 grudzień 2007
Monitoring ilości interfejsów sieciowych, w bezpłatnej edycji systemu David, został powiększony ze 150 do 1000!
29 grudnia 2007