Network Manager
Notification Processor
Operation Manager
Report Manager
Service Monitor

Masz problemy z uruchomieniem lub konfiguracją któregoś z produktów wchodzących w skład naszego systemu zarządzania siecią (network management and monitoring system) znanego jako system David?

Nie możesz osiągnąć zamierzonego efektu pracy któregoś z produktów systemu David?

Nie podoba Ci się nasz system wspomagający monitorowanie sieci?

A może jesteś zadowolony z osiągniętego efektu pracy i podoba Ci się nasz system monitorowania sieci? Chętnie się o tym dowiemy!

Napisz do nas na jeden z naszych adresów i powiedz nam o tym! Pomożemy Ci tylko daj nam szansę!

nms@hadden.pl
system-david@hadden.pl
david-system@hadden.pl

Hadden
Myśliwska 15/5
93-519 Łódź
tel.: (0 42) 681-74-30

Funkcjonalność

Network Manager (console version) umożliwia:

  • automatyczne odkrywanie urządzeń znajdujących się w monitorowanych sieciach i dodawanie ich do bazy urządzeń podlegających zarządzaniu;
  • wizualizacja topologii monitorowanych sieci na podstawie danych uzyskanych poprzez protokół SNMP od samych monitorowanych urządzeń;
  • wizualizacja stanów monitorowanych urządzeń (stanów interfejsów sieciowych, sesji BGP);
  • wizualizacja odpowiedzi monitorowanych urządzeń na pakiety ICMP ECHO wysyłane przez stację zarządzającą (podobnie jak polecenie ping);
  • możliwość tworzenia obiektów reprezentujących usługę, węzeł itp., których stan zależy od stanów innych obiektów i usług obecnych w bazie;
  • uruchamianie bezpośrednio z poziomu prezentowanych map topologii najbardziej odpowiednich paneli sterowania dla danych urządzeń oraz wszystkich aplikacji graficznych systemu David;
  • kształtowanie graficznych interfejsów sterowania urządzeniami sieciowymi, z którymi możliwa jest komunikacja poprzez protokół SNMP; wygląd dowolnego interfejsu oraz jego funkcjonalność jest w znacznym stopniu uzależniona od inwencji twórczej użytkownika (każdy panel przechowywany jest w osobnym pliku);
  • monitorowanie w czasie rzeczywistym (uwzględniając prędkość sieci komputerowej i częstotliwość odpytywania) parametrów pracy urządzenia sieciowego oraz sterowanie jego pracą, dzięki wygenerowanej aplikacji - interfejsowi sterowania danego urządzenia;
  • wizualizacja parametrów pracy urządzenia sieciowego dzięki wygenerowanej aplikacji - interfejsowi sterowania danego urządzenia.

Opis działania

Jednym z zadań Network Manager-a jest odkrywanie obiektów w zarządzanych sieciach, budowanie map topologicznych monitorowanych sieci oraz wizualizacja stanów odkrywanych urządzeń.

Produkt potrafi zbierać informacje o sieci od poszczególnych jej węzłów przy pomocy protokołu SNMP, a następnie umożliwia wizualizację zebranych danych poprzez aplikację graficzną, która stanowi wygodny interfejs do bazy danych o monitorowanej sieci.

Network Manager na podstawie swoich plików konfiguracyjncych potrafi generować aplikacje stanowiące graficzne inetrfejsy sterujące poprzez sieć komputerową pracą urządzeń, na których pracuje agent SNMP. Interfejsy te ukazują zwykle takie parametry pracy urządzeń, które są istotne w danej sytuacji. Może bowiem istnieć wiele interfejsów dla danego urządzenia. Panele te mogą być stosunkowo łatwo tworzone i modyfikowane przez użytkowników. Główną techniką stosowaną podczas edycji paneli jest, podobnie jak w różnego rodzaju edytorach graficznych, wykorzystywanie myszki jako głównego narzędzia do projektowania.

Masz problemy z konfiguracją któregoś z produktów naszego systemu zarządzania siecią (network management and monitoring system)?

Nie wiesz jak się zalogować pierwszy raz po instalacji systemu David?

Zobacz Często Zadawane Pytania!

Nowe wydanie naszego systemu monitorowania sieci jest dostępne. System David 3.1.0 został wydany zarówno jako pakiety RPM jak i jako pakiety DEB. Bezpłatna edycja jest dostępna do pobrania.
7 styczeń 2011
więcej...
Jest dostępna poprawiona wersja - System David 3.0.1 - ostatniego wydania naszego systemu monitorowania sieci System David 3.0. Bezpłatna edycja jest dostępna do pobrania.
17 wrzesień 2010
Miło nam powiadomić o dostępności nowej wersji naszego systemu monitorowania sieci System David 3.0. Jest także dostępny jako pakiety RPM. Bezpłatna edycja jest dostępna do pobrania.
5 wrzesień 2010
System David 3.0 jest już w drodze i niedługo zostanie wydany. To będzie pierwsza dystrybucja dostępna także jako pakiety RPM.
14 maj 2010
Nowa wersja naszego systemu - system David 2.8.0 - jest już dostępna. Bezpłatna edycja jest dostępna do pobrania.
26 styczeń 2010
Nowe wydanie naszego systemu monitorowania sieci - system David 2.7.0 - jest już dostępna. Bezpłatna edycja jest dostępna do pobrania.
12 wrzesień 2009
Nowa wersja naszego systemu monitorowania sieci - system David 2.6.0 - została udostępniona. Bezpłatna edycja jest dostępna do pobrania.
12 czerwiec 2009
Nowa wersja systemu monitorowania sieci - system David 2.5.0 - jest już dostępna. Bezpłatna edycja jest dostępna do pobrania.
24 luty 2009
Uaktualniona została dokumentacja systemu David - naszego systemu monitorowania sieci.
23 luty 2009
Poprawiona wersja naszego systemu - system David 2.4.1 - jest już dostępna. Bezpłatna edycja jest dostępna do pobrania.
31 grudzień 2008
Nowa wersja systemu monitorowania sieci - system David 2.4.0 - jest już dostępna. Bezpłatna edycja jest dostępna do pobrania. Wkrótce będzie też dostepna zaktualizowana dokumentacja.
25 listopad 2008
Poprawiona wersja naszego systemu monitorowania sieci - system David 2.3.2 - jest już dostępna. Bezpłatna edycja jest dostępna do pobrania.
8 lipiec 2008
Istotny błąd został znaleziony w ostatniej wersji naszego systemu monitorowania sieci - system David 2.3.0. Aktualizacja do wersji 2.3.1 jest zalecana. Bezpłatna edycja jest dostępna do pobrania.
23 kwiecień 2008
Nowa wersja naszego systemu monitorowania sieci - system David 2.3.0 - jest już dostępna. Bezpłatna edycja jest dostępna do pobrania.
29 marzec 2008
Najnowsza wersja naszego systemu monitorowania sieci właśnie została wydana. Kilka błędów została znalezionych i poprawionych. Bezpłatna edycja nowej wersji - system David 2.2.2 jest dostępna do pobrania.
30 styczeń 2008
Z powodu istotnego błędu została dokonana aktualizacja naszego systemu monitoringu sieci. Bezpłatna edycja nowej wersji - system David 2.2.1 jest dostępna do pobrania.
30 grudzień 2007
Monitoring ilości interfejsów sieciowych, w bezpłatnej edycji systemu David, został powiększony ze 150 do 1000!
29 grudnia 2007